روز مانده تا شروع محرم

نکات مهم در خرید کتیبه و پرچم

نکات مهم در خرید کتیبه و پرچم : امروز فضای هیئات مذهبی و مساجد در ایام عزای حسینی و اهل بیت(ع) حول یک محور مهم حرکت می‌کند و آن شعاری است که کتیبه ها و پرچم ها به دوش می‌کشند. تنوع و کیفیت در چاپ کتیبه ها و ارائه سبک‌های قدیمی روی پارچه به لطف امکان بازطراحی نمونه‌های سنتی کتیبه باعث شده است کتیبه از جمله وسایل کلیدی هیئات برای طراحی دکور محرم باشد.

نکات مهم در خرید کتیبه و پرچم : اساس دکور محرم کتیبه و پرچم هایی هستند که آماده شده اند تا بر متن دکور بنشینند و با عزاداری حسینی هم نوا شوند. برای همین هم قبل از خرید کتیبه، چگونگی طراحی دکور محرم و نحوه چینش اجزای آن مهم است و حتی می‌تواند به این سوال که نقش کتیبه هیئت چه باشد؟ پاسخ دهد. بنابراین قبل از آنکه به ساخت دکور محرم اقدام نمایید، نکاتی را مدنظر داشته باشید:

1.فضای محیطی مناسبی را در محل هیئت برای ساخت دکور درنظر بگیرید.

2.بهتر است فضای ساخت دکور در جهت قبله باشد و در محل دید کامل عزاداران باشد.

3.قبل از سفارش کتیبه یا پرچم، ابتدا شعار هیئت را انتخاب کنید.

4.فرازهای عاشورایی را که می‌خواهید در کنار دکور اصلی استفاده کنید فهرست نمایید.

5.در انتخاب کتیبه تنوع و سلیقه به خرج دهید. علاوه بر ابعاد چهارگوش می‌توانید از طرح اشک، آویز، سه گوش و بیرق هم استفاده کنید تا چهارچوب بهتری را برای دکور مهیا کنید و دست شما در انتخاب شعار‌ بازتر باشد.

6.سعی کنید منبرهای یک پله یا دو پله در سن استفاده کنید. هرچه ارتفاع منبر کم تر باشد هم سخنران به مخاطب نزدیکتر است و هم اینکه بخش کمتری از فضای دکور شما را اشغال می‌کند.

7.ذیل کتیبه‌ها و ریسه‌ها از پارچه مشکی استفاده کنید تا از تم واحدی برای طراحی دکور برخوردار باشید.

فرم دانلود کاتالوگ فاطمیه 1401

برای دانلود کاتالوگ طرح های کتیبه هیئت و خانگی فرم زیر رو تکمیل کنید

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک دانلود کاتالوگ فاطمیه
شماره جدید شبر