شُبّر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]هنگامی که حضرت فاطمه (سلام الله علها )امام حسن را به دنیا آورد ،به حضرت علی (علیه السلام)فرمود :برایش نامی بگذار. علی(علیه السلام) فرمود:من نمیتوانم قبل از رسول خدا برایش نامی بگذارم .

در آن هنگام رسول خدا وارد شد از حضرت علی (علیه السلام)پرسید:برای این مولود نام تعیین کرده ای؟ علی (علیه السلام )عرض کرد:من نمیتوانم برشما سبقت بگیرم.

حضرت فرمود :من هم قبل از خدا نمیتوانم برایش نام بگذارم،پس خداوند به جبرئیل وحی کرد که برای حضرت محمد (صلی الله علیه واله)فرزندی زاده شده به زمین نازل شو و از قول من به محمد( صلی الله علیه واله ) سلام برسان و به وی ولادت مولود را تهنیت بگو و بعد هم بگو که خدا می فرمایید:علی(علیه السلام)از تو به منزله هارون است از موسی پس نام فرزند او را به نام فرزند هارون کن.

جبرئیل به زمین هبوط کرد به حضرت رسول تهنیت گفت و بعد هم گفت:خداوند امر کرده تو او را به نام فرزند هارون بنامی.حضرت از جبرِئیل پرسید نام فرزند هارون چه بود؟جبرئیل گفت: شُبّر(به زبان سامی یا سریانی)حضرت محمد (صلی الله علیه و آله )فرمود:زبان من عربی است در این زبان نام شُبّر چیست؟جبرئیل گفت : حسن.پس نام او را حسن(علیه السلام )بگذار.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

فرم دانلود کاتالوگ فاطمیه 1401

برای دانلود کاتالوگ طرح های کتیبه هیئت و خانگی فرم زیر رو تکمیل کنید

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک دانلود کاتالوگ فاطمیه